Először is buszra szálltunk 20 gyerekkel óvónővel, dadussal és két anyukával, amelyik közül egyik én voltam. Már azért megérte a kíséret, mert így bliccelhettem a tömegközlekedési járműveken, mivel még a sofőr sem tudta megmondani, hogy kell-e jegyet váltanunk, úgyhogy nem váltottunk. A másik ok, amiért megérte, hogy Tami nagyon boldog volt, hogy beálltam óvónőnek és egyszer meg is fenyegette a társait, hogy majd én rendet teremtek, ha nem viselkednek. Hát kellett is néha, persze csak finoman, ami nem áll távol a természetemtől, általában értik a humorom. Először Dénest kellett megnyugtatnom, aki azzal a panasszal fordult hozzám, hogy Tami nem akar a barátja lenni. Mondom neki, hogy persze, hogy nem akar, hiszen az előbb is megütötte. Erre ő azt felelte, hogy azért ütötte meg, mert a lányom azt mondta, hogy nem a barátja. Erre én, hogy hiszen azért mondja, hogy nem a barátja, mert bántotta. Ebben maradtunk.
Az induláskor az én felügyeletem alá tartozott körülbelül 4 gyerek: egy kislány, aki nem volt hajlandó elengedni a kezem, pedig már nagyon szerettem volna, egy kisfiú, akinek csak a kisujjam jutott, de boldogan szorította azt is, még egy kislány, aki a lányom volt, és még egy fiú, aki elég morcosan nézett rám végig, pedig korábban jóban voltunk.
Felszálltunk a buszra, átszálltunk a villamosra, semmi gond sem volt. Én az átszállásoknál nagyon ügyeltem, hogy senki se maradjon fönt, gondolom a többi felnőtt is ezt nézte meg elsőnek. A számolgatás már nem az én gondom volt, én csak a négy gyerkőcöt tartottam szemmel, na meg ha volt átfedés, mert azért előfordult párcsere, kisebb csete-pata. Kis gyaloglás után megérkeztünk a dzsungelbe, bár a városi forgalom után ez tisztásnak tűnt.
Volt egy kis idő a játékra, addig én elmentem a munkahelyemre, mivel félutcányira voltunk tőle. Csak egy-két dolgot beszéltem meg, dolgozni már nem ültem le. Pont akkor értem vissza, mikor az egyik lurkó felrúgta a tévések állványát. Nem az ő hibája volt, rossz helyre tették, de már fényt nem bocsátott ki magából a továbbiakban. A helyi televíziónak tulajdonképpen azért kellett egy csoportnyi gyerek, hogy jobban nézzen ki a képernyőn, hogy egy nő, egy majommal az ölében mesét mond. Tamin már nem volt harisnya, a gyerekek többségéről folyt a víz, annyit rohangáltak. Hármat sikerült megitatnom még kezdés előtt, így pótolva az elvesztett nedvességet, de a morcos kisfiúnak már csak egy korty jutott, amitől még szúrósabb szemmel nézett rám, teljesen elrúgtam nála a pöttyöst.

Amikor végeztek még rohangáltak kicsit, aztán indultunk. Visszafelé már nem voltak annyira céltudatosak, mint mikor odafelé mentünk, valahogy az óvoda iránya nem volt olyan csábító, mint a játszóházé. A villamoson az egyik kislány elővette a szendvicsét, amit egész úton cipelt, bár egyszer átadta egy másik gyereknek, azzal az indokkal, hogy cseréltek. Kérdem, hogy amaz mit adott? Semmit – volt a felelet. Ez akkor jó csere volt. Két újabb gyerkőc csatlakozott hozzám, mint később megtudtam, ők nem kerülhettek volna egy légtérbe sem nagyon, mert akkor elszabadul a pokol. Azért megbirkóztam velük, lehet, hogy azért, mert akkor még nem tudtam, hogy ők együtt nagyon rosszak. A busz csuklóján álltunk, csak ott volt hely és a két fiú ezt nagyon érzékeltette, mert akkor is dőltek, mikor a jármű nem kanyarodott.
Azért szerencsésen megérkeztünk, Tami bent is maradt, mert még nekem is volt elintéznivalóm, ráadásul délután mennem kellett vissza, mert erre a napra még szülő-gyerek barkácsnapot is terveztek. Azt hittem a barkácsolás azt jelenti, hogy szögelünk, fúrunk-faragunk, de ez a délután nem erről szólt. Tulajdonképpen anyáknapi képeket készítettünk a mamáknak. Mi tagadás, nem remekeltem annyira, valahogy a krepp-papír hajtogatása nem illett a kezemhez, de legalább a végeredmény úgy néz ki, mintha Tami készítette volna.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése