Egyedül voltunk a váróban, bent sem hallatszott mozgás, úgyhogy heves köhécselésbe, csoszogásba, a pelenkázóasztal fiókjainak húzogatásába kezdtem, hogy felhívjam magunkra a figyelmet. Öt perc múlva kinyílt az ajtó és egy szemüveges, idősebb doktornő fogadott minket. Szépen bánt Tamival, alaposan meg is vizsgálta a tüdejét, hasát, torkát, majd megállapította, hogy vírusos torokgyulladása van.
Ez a változat már valóságosabbnak tűnt, kezdtem visszanyerni az orvosokba való hitem, míg el nem mentünk a gyógyszertárba. Mindig ugyanabban a patikában vásárolok, kevés kivétellel, mert hozzáértőnek, segítőkésznek találom a gyógyszerészeket, és most sem bántam meg, hogy ide jöttem.
Amint beütötte a patikus a gyógyszerek nevét a számítógépbe, a képernyő kiírta, hogy a két készítmény olyan kölcsönhatásban áll egymással, ami komoly mellékhatásokat okoz. Az egyik egy garatspré volt, melyet nem lehet lenyelni, de ezt egy öt éves gyereknek, hogy magyarázom meg?! A másik egy kanalas köhögéscsillapító. Külön-külön mindkettő gyógyír, ám együtt inkább méreg.
A patikus bement konzultálni a főnökkel, ekkor én már ott tartottam, hogy meg sem veszem a sprét. Aztán visszajött és ajánlott egy másikat, hogy azt nyugodtan használhatom, semmi baja sem lesz, ha lenyeli, vagy a másikkal kölcsönhatásba lép. Kicsit megnyugodtam, de legszívesebben visszamentem volna az ügyeletre az orvoshoz, hogy ugyan mutassa már meg a diplomáját, hadd tépjem szét.

Még rengeteg munkám volt, dolgoznom kellett, de Tamit sem akartam egyedül hagyni a szobában. Elmeséltem neki, hogy mikor annyi idős voltam, mint most ő és anyukámnak sütni-főzni kellett késő este, akkor én megágyaztam a konyhai padon, és ott szenderegtem. Ezen felbuzdulva, ő is megágyazott a földön – padunk nincs -, hogy a közelünkben pihenhessen. Pár óra múlva látványosan jobban lett, bár azért nem ugrott ki a bőréből.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése